E-Ticaret/Ödeme Sistemi Entegrasyonu

GEODI ile sunduğunuz içeriklerin bir ücret karşılığında indirilmesi için E-Ticaret/Ödeme Sistemi Entegrasyonu ile entegre edebilirsiniz. Kullanıcı, GEODI'de görüntülediği içeriği indirmek için bir ödeme sayfasına yönlendirilip işlemleri tamamladıktan sonra dosya kendisine iletilir. 

GEODI görüntüleyicisine ekleyeceğiniz bir buton ile satın almak isteyen kullanıcıyı E-Ticaret yazılımına yönlendirebilirsiniz. GEODI arayüzlerine Html Eklenti Yazma konusundaki detayları Sorgu arayüzlerini özelleştirme#Htmleklentiyazma sayfasından edinebilirsiniz.

Yönlendirme sırasında E-Ticaret yazılımının ihtiyaç duyacağı bazı parametreleri geçebilirsiniz. Örneğin, dokümanın adı, toplam sayfa sayısı, sadece tek sayfa indirilmek isteniyorsa görüntülenmekte olan sayfanın numarası gibi değerleri javascript ile html get/post parametreleri olarak iletebilirsiniz.

Çoğu durumda GEODI'yi misafir olarak kullanan ziyaretçiler, satınalma işlemi sırasında E-Ticaret sistemine giriş yapacaklardır. Bu senaryoda kullanıcı entegrasyonu gerekmez. Diğer durumlar için Kullanıcı Yetkilerini Paylaşma ( GEODI → APP) sayfasında gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Giriş ve ödeme işlemleri sonrasında E-Ticaret Sistemi, GEODI REST API'leri kullanarak içeriği (doküman ya da sayfa) alıp kullanıcıya iletir (doğrudan indirme, e-posta ile gönderme, vs). REST API çağrısı için gerekecek Token'ı ilgili arayüzlerden bir kez temin edip her istekte kullanabilirsiniz. 


Garanti Bankası Sanal Pos servisleri üzerine BT Haber tarafından geliştirilen bir entegrasyon örneğine http://94.101.87.176/?wsName=DEMO-TR-BTHaber&Tab=DLV&loginWithGuest=1 adresinden erişebilirsiniz.